Yükleniyor Lütfen Bekleyin...
info@isingoz.com Tel: 0(364) 213 7639 - 0(364) 224 4291

Göz Tembelliği Tedavisi

Nörovizyon tedavisi, özel bir bilgisayar programı ile etkili görsel uyarılar vererek görmeyi iyileştirmek ve geliştirmektir. 20 yıllık bilimsel ve klinik araştırmaların sonucu olup, göz tembelliğinde etkisi kanıtlanmış FDA onaylı bir tedavi yöntemidir.

Her iki gözde birden veya gözlerden birindeki görme keskinliğinin %20 ya da daha fazla azalmasıdır. Tıpta ambliyopi olarak adlandırılır. En etkili tedavisi çocukluk çağında (özellikle 9 yaş altında) iyi gören gözün kapatılarak diğer gözün çalıştırılması şeklinde yapılır.

Nörovizyon 9-55 yaş arası aşağıdaki rahatsızlıklara sahip hastalar için uygundur.
* Göz tembelliği (Ambliyopi)
* Düşük dereceli miyopi
* Erken presbiyopi (yakın görmesi yeni bozulmuş 40-55 yaş arası hastalar)

Nörovizyon tedavisi için uygun olduğu belirlenen hastaya özel bir cd paket program verilir. Tedavi yaklaşık 30-40 seanstan oluşur. Seanslar gün aşırı yapılır. Her seans yaklaşık 30-40 dk sürer. İlk seans klinikte göz doktoru tarafından uygulanır. Diğer seanslar evde veya uygun bir ortam olursa iş yerinde uygulanabilir. Tedavi karartılmış sessiz bir odada bilgisayar ekranından yaklaşık 1,5 metre uzaklıkta oturarak uygulanır. Bir iki seans uygulandıktan sonra sistem hastaya özel ödev oluşturur. Kişinin seanslardaki performansı doktoru tarafından izlenebilir. Düzenli seanslar ve doktor kontrolleri sonucunda yaklaşık 3 ay içerisinde tedaviden beklenen sonuç alınabilir.

Göz tembelliğinin 9 yaşa kadar en etkili tedavi yöntemi sağlam gözün kapatılarak diğer gözün çalıştırılmasıdır. 9 yaşından sonra göz tembelliğinin nörovizyon tedavisi dışında bir tedavisi yoktur.
*Ameliyatsız ve ilaçsız bir tedavi şeklidir.
*Riski ve hasta için bir yan etkisi yoktur.
*Etkisi kanıtlanmış olup FDA onaylıdır.
*Uygulama kolaydır, uygulama evde ve ya iş ortamında yapılabilir.

Scroll to Top